Ahşap Sanat Eserleri

Oakland merkezli sanatçı Gabriel Schama ahşabı titizlikle işledikçe katmanlı ahşap kabartma heykeller ortaya çıkarıyor. Lazer kesim maun kontraplakları her biri 1/8 inç kalınlığında geometrik olarak örtüşen enfes bir birlik içinde diziyor. Son zamanlarda, Schama çarpıcı kontrast insan siluetleri olan bu eselerini hayranlarıyla buluşturuyor.

Bu çalışmalarda Elsie adı verilen profesyonel bir lazer kesim cihazı kullanıyor. Her katmanı tanımlamak için vektörel çizimlerini hazırlıyor ve ardından her bir parçayı el işçiliği ile montaja hazır hale getiriyor. Hayal gücü ile sınırlı olan bu eserleri ekte beğeninize sunuyorum. Sizce bunca emeğe değecek eserler çıkmış mı ortaya?

Sanatçının web sitesi ve örnek bir çalışma videosunu sizlerle paylaşıyorum.

Gabriel Schama Web Sitesi

Cutting Paper from Gabriel Schama on Vimeo.

gabriel-schama-laser-cut-artworks-1 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-2 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-4 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-5 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-6 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-7 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-8 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-9 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-10 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-11 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-12 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-13 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-14 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-15 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri gabriel-schama-laser-cut-artworks-16 Murat Yazıcı Ahşap Sanat Eserleri

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

More from Murat Yazıcı

Efsane Duvar Yazıları

İnsanın doğasında var yazmak, kimi zaman sararmış bir kağıda, kimi zaman avuç...
Read More