Mükemmel Duvar Resimleri

Puan

1
2
3
4
5
6 Duvar Resimleri
3.5

Seth Globepainter olarak bilinen Fransız sokak sanatçısı Julien Malland, tüm dünyada bina ve duvarları boyayarak renkli sokak sanatını oluşturuyor. Onun büyük ölçekli duvar resimlerinde en sık çocukları tasvir ettiğini görüyoruz. Sanatçı; “Ben resimlerimi olduğum ortamdan esinlenerek ortaya çıkarıyorum” diyerek, yaşadıklarını resmettiğini ifade ediyor aslında.

“Bu bir sosyal, kültürel ya da siyasi durum, ya da duvarın sadece şekil olabilir. Bir resmi oluşturmanın ne kadar süreceği sorulduğunda, sanatçı şunları söyledi: “Büyük duvarlar için birkaç saat olabilir ya da üç gün veya bir hafta.”

Paris doğumlu sanatçı 90’lı yıllardan beri sanatını icra etmektedir. Onun seyahatleri ve sokak sanatını anlatan iki de kitabı yayınladı. Sonuncu kitabının adı ise “Extramuros”. Seyahatlerinde Hindistan, Çin, Meksika, Endonezya ve Vietnam gibi ülkelere yapmayı tercih eden Malland bu ülkelerdeki sosyokültürel yaşamdan beslendiğini de belirtti.

 

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

More from Murat YAZICI

Timelapse Harika Videolar

  Time lapse harika bir fotoğraf tekniğidir. Genellikle doğa belgeselleri ve acemi...
Read More

3 Comments

  • Küçük bir kızın perdeyi araladığı görsel aralarında en beğendiğim, bunun dışında köy evinin duvarına yapılan çizim de hoşuma gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir